אודות ארגון נאוה

ארגון נאוה הוקם בשנת 2002 על ידי תהילה פרידמן במטרה לתמוך ולסייע למשפחות שכולות מטרור ואסונות

 איך הכל התחיל?

תהילה פרידמן היתה נערה צעירה בת 14 בתחילת החופשה הגדולה של שנת 1989. באותו יום מחבל מתאבד דירדר את אוטובוס קו 405 בדרכו מתל-אביב לירושלים לתהום בעומק עשרות מטרים. בפיגוע זה נרצחו 16 איש ונפצעו עשרות. המראות היו קשים ומזעזעים והשפיעו עליה עמוקות. (לקריאה נוספת)

בשנת 2002 עם פרוץ האינתיפאדה השנייה, בהיותה אם צעירה לשלושה ילדים ובעלת עסק מצליח, התעוררו בה הזכרונות הקשים מפיגוע האוטובוס. תהילה פנתה ללקוחותיה בארה"ב לגייסם למען הפצועים המאושפזים בבתי החולים בישראל ולמען משפחותיהם שנקלעו באחת למצוקות רבות.

 

תמיכה בפצועים ומשפחותיהם

אלפי לקוחות נענו לאתגר ושלחו מסרים של אהבה, הזדהות ואיחולי החלמה. למסרים צורפו חבילות שי ותרומות כספיות רבות ששמשו לרכישת אביזרים ומכשור לפצועים, מימון טיפולים נפשיים, סיוע כלכלי למשפחות שאיבדו את מקור פרנסתן, הקמת קו חם, ביקורי בית, הפעלת קבוצות תמיכה ועריכת ליל סדר מרכזי למשפחות השכולות.

הפעילות הענפה התגבשה והפכה לארגון נאוה על שם סבתה של תהילה, הגב' נאוה שאן ז"ל ניצולת שואה, שחקנית בתאטרון הקאמרי והבימה שנפטרה באותה תקופה.

0אורחים לליל הסדר
0שנות פעילות
0משפחות מתארחות
0מתנות לאפיקומן

הפעילות כיום – ליל סדר משותף

מדי שנה בליל חג הפסח מתקיים ליל סדר מרכזי למשפחות השכולות בבית מלון בליווי מרצים, אנשי רוח ומנחי סדנאות. האירוח כולל שני לילות ושלושה ימים בהם מתקיימות פעילויות מגוונות על-ידי אנשי מקצוע ומופע תרבותי.

עם השנים הרחיב הארגון את קהל המשתתפים גם למשפחות שכולות אשר חוו מוות פתאומי מאסון של אחד מבני המשפחה עקב תאונת דרכים, טביעה וכד'. למידע נוסף על ליל הסדר >>


ארגון נאוה - על שם נאוה שאן 

נאוה שאן, שחקנית הבימה והקאמרי, היתה ממייסדי התיאטרון העירוני חיפה ותיאטרון "זווית". נאוה נולדה בשם ולאסטה שנובה ב-1919 בצ'כוסלובקיה. היא החלה לשחק בתיאטרון העירוני של פראג בגיל שמונה, ובגיל עשרים פתחה בקריירה מבטיחה בתיאטרון הילדים והנוער של פראג.

ב-1941, גורשה למחנה הריכוז טרזין. למרות התנאים הקשים, עסקה נאוה בפעילות אמנותית אינטסיבית, בהופעות, בבימוי או בהפקת מחזות לילדים ולמבוגרים, כשהחזרות נערכו בלילה לאחר יום שלם של עבודה פיזית. בין השאר יסדה את תיאטרון הילדים במחנה, שבו הפיקה את מוגלי של קיפלינג ועיבדה למחזה את סיפור הילדים הצ'כי גחליליות.

ב-1948 הגיעה לישראל, שינתה את שמה לנאוה שאן, למדה עברית והחלה לשחק בכמה תיאטראות ישראלים. נאוה היתה ממייסדי קיבוץ יד מרדכי וב 1961 הצטרפה לגרעין המייסד של התיאטרון העירוני בחיפה. פנינה גרי, ששיחקה עם שאן בתיאטרון "זווית", אמרה עליה: "נאוה שאן היתה אחת הנשים המשוחררות והאמיצות ביותר בישראל, אישה חזקה שידעה להתגבר על קשיים ואסונות. היא היתה חברת הקיבוץ הראשונה שנלחמה על הזכות להיות שחקנית, ובעיקר היא נלחמה תמיד למען הצדק והאמת". לקריאה נוספת...

 

 

נאוה שאן ז"ל 1919-2001

נאוה שאן ז"ל 1919-2001


הצוות שלנו

תהילה פרידמן

מייסדת ומנהלת ארגון נאוה

תהילה מייסדת ומנהלת בהתנדבות את ארגון "נאוה", החל משנת 2002.

תהילה היא יזמית פעילה אשר פיתחה מספר תכניות ועסקים בישראל. בעלת ניסיון בניהול צוותי עבודה ופרוייקטים נרחבים. מתגוררת בקרית יערים, נשואה ואם לשישה.

חוי ארנפלד

מנהלת שותפה

חוי מרכזת בהתנדבות את פרוייקט ליל הסדר למשפחות השכולות.

בעבודתה, חוי מנהלת את חברת "חוי ארנפלד – השכלה אקדמית לנשים חרדיות". מתגוררת ברמת בית שמש, נשואה ואם לשלושה.